הדבקה ולמינציה

הדפסת תמונות על קאפה זה עניין מרתק בעסקי ההדפסה. הסיבה לכך, היא שבניגוד לשיטות הדפסה מסורתיות – הדפסת תמונות על קאפה בעצם מאפשרת לנו איכויות מיוחדות שמגיעות ספציפית על ידי שימוש בהדפסת תמונות על קאפה. מה הכוונה?

הדבקה ולמינציה ברומיינד
הדבקה ולמינציה ברומיינד

שקאפה, זה חומר מיוחד. הוא מבריק במיוחד, חלק – ועושה רושם של גימור מלוטש עד מאוד. בניגוד לחומר אחרים שאפשר לרצות להדביק עליהם תמונות, הקאפה לא משאיר מאחור עקבות של גימור, עקבות של חספוס המשטח. תמונת הקאפה היא למעשה התמונה המקורית, כפי שנבחרה להיות מודבקת על בסיס הקאפה – זה מאפשר לתמונה להישאר חזקה, יציבה ועמידה לאורך זמן. הסיבה לכך, היא שעם תמונות ופוסטרים "רגילים", יש חשיפה לתופעות מזג אוויר כמו חום ורטיבות, כמו גם לחות – כך שתמונה שהודפסה למשטח קאפה למעשה הופכת לחסינה אף יותר מתופעות אלו – ויכולה להישמר לאורך זמן רב יותר.

מעבר לכך, תמונה על קאפה גם מקבלת מסגור אוטומטי. הסיבה לכך, היא שהקאפה הוא חומר יחסית עבה, לחומר הדפסה אחרים, או לפחות אחד אחר – שהוא יחסית פופולרי, שכותב מילים אלו יכול למנות. העובי היחסי של הקאפה מונה כ-5, או 10 מילימטר. ולא רק זה, יכול הוא להגיע גם ל-10 מ"מ, אם מחברים קאפה לקאפה. כך שבאופן טבעי, נוצרת מידה מסוימת של מסגרת גם כך, שיחד עם המשטח הבוהק והמלוטש של תמונת הקאפה – נוצרת כמו תמונה בפני עצמה, המתאימה לתלייה וכמו נראית לאחר מסגור.

הדבקה ולמינציה ברומיינד
הדבקה ולמינציה ברומיינד

כך שאם יש עניין לקחת תמונה ולהכין אותה לתלייה – נגיד, על ידי מעבר בשלב המסגור – עיבוד התמונה והדפסתה על קאפה, בעצם לוקח לתוך שלב המסגור באופן טבעי – אם כי עדיין כמובן ניתן לשלבו – למי שרוצה.
חלק מן איכויות הגימור של תמונת הקאפה מעניקים לה מראה מלוטש שמאפשר לתלוש אותה במקומות שאנחנו רוצים שאנשים ייסתכלו בה – כמו נגיד כנסים, עבודות גמר, תערוכות, וכו'. אם אנחנו רוצים לספק הגנה נוספת לתמונה מרבדים שיכולים לייצר בה נזק – כמו נגיד שריטות אקראיות של עוברי אורח, וכו' – אנחנו יכולים לספק לה גם למינציה.

הקטע בלמינציה, שכפי שהרבה מאיתנו מכירים את התכונה – מעניק לתמונות מראה מבריק, ואפשר שמראה הלמינציה בין על תמונות כביכול "רגילות", ובין אם על תמונות קאפה – לא יספק את הרושם שאנחנו רוצים להעביר מן התמונה, לאנשים שצופים בה – פשוט בגלל החזר האור שנובע ממנה. במיוחד אם מדובר בתמונות שחור לבן, שתוספת האור הלבן יכול להשפיע על התפישה החזותית שלהן (אור לבן מן ההשתקפות, וכו'). לכן, ניתן לבקש לייצר תהליך למינציה מסוג מט, למינציה שמאֶפשרת לתמונה לקבל את ההגנה מנזקי הסביבה, ומדהייה מתוך חשיפה לאלמנטים וכו' – ועם זאת לספק ללמינציה אפקט שמוגן ממקורות אור, אשר "פוגשים" בה. 

הדבקה ולמינציה ברומיינד
הדבקה ולמינציה ברומיינד

כך שלמעשה, אם בתערוכות עסקיננו – ותלינו תמונות שחור לבן, במקרה על בסיס חומר קאפה – עליו הדבקנו את התמונות, כך שלמעשה הדבקת התמונות התרחשה על חומר קאפה – ורצינו להוסיף את אפקט הגימור של הלמינציה – יכולנו להשתמש בסוג המט של הלמינציה, כך שהלמינציה נראית דייה מקצועית – מתחילת תהליך ההדפסה, ועד תומה – כאשר מסיימים את תהליך ההדפסה בלמינציה מכובדת. כך שמדובר כאן בהדבקת תמונות, מכוסה למינציה, שיכולה להסתכם במוצר שניתן לתלות אותו גם בחדרי ילדים – כי הוא נראה כמו תמונה לכל דבר – גם אם לא תלינו עליו זכוכית, ובו בזמן אין סיבה לחשוב שהוא יכול להפגע, כי, כאמור, אין בו זכוכית. 

על כן, בסופו של עניין, אנחנו יכולים לקבל הדפסת תמונה על גבי משטח קאפה – הדפסת תמונה שיכולה להסתכם במוצר יפה תואר, ונעים להסתכל בו. בהצלחה, תודה על הקריאה. 

מתלבטים, צריכים עזרה? צרו איתנו קשר ונשמח לעזור!

העבודות שלנו

אודות ברומייד

מעבדות ברומייד, מומחים בהדפסה מקצועית לצלמים, מעצבים ואדריכלים.
לצד 45 שנות וותק, שיטות העבודה שלנו מובילות קידמה וחדשנות, ההדפסות שלנו מאופיינות באיכות קלאסית שמשמרת את חווית הצילום.
בזכות השילוב בין מיומנויות מסורתיות וטכנולוגיה עכשווית ומתקדמת, ובזכות יחסי עבודה הדוקים עם לקוחותינו הרבים, מעבדות ברומייד נחשבות למעבדות הטובות בארץ.
כל הדפס שאנחנו עורכים הוא יצירת אמנות. ההדפס נותר נאמן לחוויית הצלם, ומיוצר בידי צוות מיומן, המורכב מאנשי המקצוע הטובים בענף, הפועלים מתוך אהבה ותשוקה לצילום, ליופי ולאמנות.
על מנת להשיג את ההדפס המושלם אנחנו משתמשים בחומרים הטובים ביותר ובטכנולוגיות שנחשבות ליצירת אמנות בעצמן, בתהליך המותאם אישית לצרכי הלקוח.
אנחנו במעבדות ברומייד מתחייבים לתהליך מקצועי, שירות נעים ותוצר מדויק ואיכותי בכל הפרמטרים.

סטודיו ברומיינד

לקוחות מספרים עלינו

פתרונות הדפסה נוספים

איזה יופי!
לא תפסיקו לקבל מחמאות, על התמונות שתדפיסו אצלנו
דילוג לתוכן